Советы адвокатов

Домашні пологи, або як підтвердити факт народження дитини поза закладом охорони здоров'я?

Медицинское право

У статті 7 Закону «Про охорону дитинства» говориться, що кожна дитина з моменту народження має право на ім’я та громадянство. Місце і порядок реєстрації народження дитини визначаються сімейним законодавством, реєстрацію актів цивільного стану, а підстави і порядок набуття та зміни громадянства визначаються Законом України "Про громадянство України", іншими нормативно-правовими актами.
Кабінетом Міністрів України затверджено Постанову «Про Порядок підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я», де визначається процедура підтвердження медичною консультаційною комісією (далі - комісія) факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я (далі - факт народження дитини) у разі, коли таким закладом не проводився огляд жінки та дитини.

Вам понадобится:

  • Важливо, щодо підтвердження факту народження дитини подати до Комісії, яка розглядає питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей (далі — заявник), подати такі документи:

Инструкция:

  • 1
    Письмову заяву (у довільній формі);
  • 2
    паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • 3
    обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні або виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою відповідно № 113/о або 027/о, затвердженою МОЗ;
  • 4
    результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності жінки, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я;
  • 5
    копію картки виклику медичної швидкої допомоги за формою № 109/о, затвердженою МОЗ;
  • 6
    довідку про генетичну спорідненість між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною;
  • 7
    медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд дитини, яка народилася поза закладом охорони здоров’я, згідно з додатком 1 та медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд жінки для підтвердження факту народження дитини згідно з додатком 2;
  • 8
    інші документи, які підтверджують надання медичної допомоги жінці у зв’язку з пологами.

Важно!

До Порядку додається три додатки: 1. Медична довідка лікарсько-консультативної комісії про огляд дитини, яка народилася поза закладом охорони здоров’я; 2. Медична довідка лікарсько-консультативної комісії про огляд жінки для підтвердження факту народження нею дитини поза закладом охорони здоров’я; 3. Висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Совет:

Подати заявником, не пізніше одного тижня з імовірного дня народження дитини поза закладом охорони здоров’я, факт народження якої потребує підтвердження, комісії документи.

Законодательная база:

Расскажи друзьям:

Спросите эксперта:

Не получили ответ на свой вопрос? Спросите нашего эксперта:
Помог совет?
3

У Вас есть еще вопросы?
Задайте их и получите мгновенный ответ.